ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اکواریوم گیاهی محسن رفیعی

11-06-2014, 07:27 PM (آخرین ویرایش در 18-06-2014 08:03 PM توسط aquafun.)
ارسال: #1
[عکس: he6e6unu.jpg]

بالا خره تصمیم گرفتم گزارشی از روند کارم و عکس اکواریومم رو در این قسمت بزارم.قبل از همه از تمام کسانی که به من کمک کردند تشکر میکنم

ابتدا براتون چند تا عکس میزارم از مراحل کارم.از ابتدای کارم[.این اولین تانکی هست که داشتم.خودم چسبوندمش.ابعادش 30*160*1متر ارتفاع.هست.دارای
سامپ
گوشه.پدرم در اومد تا چسبوندمش .الان که یادم میاد تنم میلرزه .به خاطر ابعاد ش چسبوندش واقعا هنره اونم برای اولین روزهای اکواریوم داری.یادمه که چقدر مطالب سایتهارو میخوندم و با دقت به چسبوندن اکواریوم ها در نواب نگاه میکردم تا بالا خره بعد از سه بار چسبوندن و دوباره از هم باز کردنش به دلیل اینکه اب داد.موفق شدم درش بیارم.این حتی از سربازی رفتن هم برام سختر بود.

این چوب هم خودم اماده کردم .شهرداری بریده بود انداخته بود تو خیابون .0.چوب درخت توت هست.بعد از کلی فیلمی که سرش اوردم به غلت کردن افتاد و بالاخره رنگ نداد.اینکه میگن ادم هر کاری اراده کنه انجام میده.

اینم 2 تا عکس دیگه که بفهمید چیکار کردم.دیوار رو خودم کندم.بعد یه گچکار اورد و درسش کردم.بعد کاغذ دیواریش کردم. بعد دیگه از کت و کول افتادم.

حالا ماهای بعدی و کلا دیزاینایی که دادم روی این اکواریوم

لبته یه چند تا از دیزاینایی که دادم رو پیدا نکردم عکساشو

مختصری از شناسنامه این تانک.
به خاطر نوع کارم زیاد به اکواریومهای نواب سر میزدم.در اونجا با تانکهای اب شور و پلنت اشنا شدم.بعد از چند ماه که فقط اون اکواریوم ها رو نگاه میکردم تصمیم گرفتم یکی بسازم .با اینکه تعداد تانکهای اب شور خیلی بیشتر از اکواریومهای پلنت بود من پلنت رو انتخاب کردم.چون به نظرم طبیعی تر بود و در یک کلمه حالت تازگی رو در انسان بوجود میاره مخصوصا وقتی فتوسنتز میکنه.اما در مورد ساختش اطلاع نداشتم.هر وقت به مغازه ها رجوع میکردم با حرفهای سر بالا و خارج از منطقشون روبرو میشدم.تصمیم به مطالعه گرفتم.از قبل دیده بودم که در اکواریوم پارک شهر کتابهای زیادی در این مورد میفروشن.چند کتاب گرفتم.کتاب اکواریوم گیاهیاقای مرادی .کتاب اکواریوم دکتر عمادی.کتابدیسکسعلی کرمی.کتاب غذا و تغذیه دکتر عمادی.بعدها کتاب نور در اکواریوم دکتر عمادی.در کنار اون به تجربیات دوستان عزیز در این سایت و سایتهای مشابه نگاهی مینداختم.در اون موقع در مورد ساخت تانک مطالب زیادی در سایتها نبود یا مطالب درش حفره داشت و یک جاش خوب توضیح داده نشده بود.بیشتر با نگاه کردن با تانکهای در حال چسبوندن در نواب زیر زیرکی کم کم بعد از 6 ماه تانکم رو با مشقت چسبوندم.
تجهیزات تانک بالایی.
4 عدد لامپ مهتابی که از لاله زار گرفتم وهمه سفید هستند.
1 عدد وال واشر 1 متری با 36 led.سفید و صورتی.
کپسول و مانومتر .دیفیوزر تایفون.
بستر jbl. مانادو و اکوا بیسیس.
گیاها سیوی.شیویدی.پشت برگ قرمزی.چمن تملوس.نیلوفر صورتی.چمن گلسو.یک نوع روتالا.التترانترا صورتی.باکوبا.لودگیا.و. .بود
این تانک رو با تاثیر گیری از اکواریوم های دیواری که در عکسهای سایتهای خارجی دیده بودم.اکواریوم دیسکس.که ابعادش مثل تانک بنده بود.در ایران دیسکس چنین تانکب قدیما بود.واکواریوم گیاهیساختم.مهمترین سئوالی که برای شما پیش میاد فکر کنم اینکه چطوری با چنین ارتفاعی تونستم گیاها رو در ته تانک بکارو.از یک انبر ذغال نیم متری استفاده کردم.البته عکسهای دیگه ای هم از دیزاینای دیگه ای هم داشتم که خیلی بهتر از اینها بود ولی پیدا نکردم.فعلا این عکس رو پیدا کردم با اینکه کم کیفیت ولی درش یک تانک کوچیک که در بالا قرار داره کنار دریچه کولر و به تانک بزرگ وصل هست رو نشون میده که ازش برای سایز کردن دیسکس استفاده میشد.

یک لوله از سامپ میومد داخلش و از سرف دیگه با یه لوله میریخت داخل اکواریوم.پمپ ابم یکی از سری هاش دو تا خروجی داشت.که در عکس های ابتدایی روی اکاواریوم گزاشتمش پمپ رو

فقد نمیدونم این عکسها چرا انقدر کو چیک میوفته.اگر از مدیران کسی این مطلب رو خوند لطفا اندازه عکسها رو درست کنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
5 کاربر به دلیل این ارسال از محسن رفیعی سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, md.razeghy, mehdi6420, paradox
19-06-2014, 11:46 AM
ارسال: #2
درود به شما
بسیار زیبا و اصولی. واقعاً همینجور که در گذاشتن توضیحات حوصله به خرج دادید در ساختشم حوصله و همت خوبی داشتید و نتیجش هم عالی شده . جاگذاری خیلی خوبی هم کردید فکر می کنم هم از اتاق هم از حال دید خوبی داشته باشه . فقط دیوار رو چه جوری کندین که زیاد خرابکاری نشده . یا شایدم در عکس خرابکاری ها سانسور شده .Big Grin
3 کاربر به دلیل این ارسال از aquafun سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy, محسن رفیعی
19-06-2014, 12:01 PM
ارسال: #3
RE: اکواریوم گیاهی محسن رفیعی
سلام داداش خیلی زیبا هستش آکواریوم ماشاالله به این همه خلاقیت و پشتکار داداش ماشاالله خیلی حرفه ای هستی داداش
1 کاربر به دلیل این ارسال از hossein856 سپاسگزاری کرده است.
محسن رفیعی
ارسال پاسخ