ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تغذیه ماهی گوشتخوار با ماهی رودخانه ای

12-09-2014, 06:48 PM
ارسال: #1
تغذیه ماهی گوشتخوار با ماهی رودخانه ای
سلام دوستان
من به تازگی حدود یه هفته ای میشه که حدود 8 تا ماهی گوشتخوار گرفتم
مثل سیچلاید آفریقایی-سوروم-سیلور اسکات-سیلور دالر-شارک و چندتای دیگه رو دقیقا یادم نیست اسمشونوBlush
تو سایت خوندم که برای رشد بهتر ماهی هفته ای یه بار مثلا بچه ماهی رودخانه ای-کاهو بدم خوبه
کاهو گرفتم طریقه مصرفشم گفتن بزار آب جوش بیاد بعد یه دقیقه ای بزار کاهو رو تو آب جوش و بعدش بنداز بخورن که بعد تو سایتها خوندم چند نفر گفتن کاهو دادن به ماهی هاشون مردن میگفت کاهوهای جدید اینطوریه ریسک نکردم بریزم واسشون یه وقت بمیرن
امروز رفتم یه روستایی جای سرچشمه شون دیدم چه ماهی های گنده ای داره پر ماهی بود بعد دیدم بچه هاشون هم هست بعدش کلی بچه ماهی با بدبختی گرفتم زنگ زدم به اون ماهی فروشه که ازش ماهی خریدم گفتم اینارو چطوری بدم بهم گفت نده این ماهی های رودخانه ای ممکنه انگل داشته باشن ماهی هاتو بکشن خلاصه باز ترسیدم و نریختم براشون
موندم والا چکار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید
راستی کرم خاکی هم میگن میشه بهشون داد اونا که مشکلی ندارن بدم باید چه طوری بهشون کرم خاکی داد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2 کاربر به دلیل این ارسال از mahdi-mo سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, md.razeghy
12-09-2014, 09:07 PM
ارسال: #2
RE: تغذیه ماهی گوشتخوار با ماهی رودخانه ای
(12-09-2014 06:48 PM)mahdi-mo نوشته:  سلام دوستان
من به تازگی حدود یه هفته ای میشه که حدود 8 تا ماهی گوشتخوار گرفتم
مثل سیچلاید آفریقایی-سوروم-سیلور اسکات-سیلور دالر-شارک و چندتای دیگه رو دقیقا یادم نیست اسمشونوBlush
تو سایت خوندم که برای رشد بهتر ماهی هفته ای یه بار مثلا بچه ماهی رودخانه ای-کاهو بدم خوبه
کاهو گرفتم طریقه مصرفشم گفتن بزار آب جوش بیاد بعد یه دقیقه ای بزار کاهو رو تو آب جوش و بعدش بنداز بخورن که بعد تو سایتها خوندم چند نفر گفتن کاهو دادن به ماهی هاشون مردن میگفت کاهوهای جدید اینطوریه ریسک نکردم بریزم واسشون یه وقت بمیرن
امروز رفتم یه روستایی جای سرچشمه شون دیدم چه ماهی های گنده ای داره پر ماهی بود بعد دیدم بچه هاشون هم هست بعدش کلی بچه ماهی با بدبختی گرفتم زنگ زدم به اون ماهی فروشه که ازش ماهی خریدم گفتم اینارو چطوری بدم بهم گفت نده این ماهی های رودخانه ای ممکنه انگل داشته باشن ماهی هاتو بکشن خلاصه باز ترسیدم و نریختم براشون
موندم والا چکار کنم؟لطفا راهنماییم کنید
راستی کرم خاکی هم میگن میشه بهشون داد اونا که مشکلی ندارن بدم باید چه طوری بهشون کرم خاکی داد؟

سلام
خرید ماهی های جدید رو تبریک میگم.
لطفا تو بخش آک اعضا یه تاپیک با نام خودتون ایجاد کنید و مشخصات تجهیزات و ماهی هاتون رو به همراه عکس قرار بدید تا هم ما از دیدنشون لذت ببریم و اگه نکته ای به نظرمون اومد ، خدمتتون عرض کنیم.

ماهی زنده و کرم خاکی و کاهو مفیده با شرایط خاص خودش.
- کاهو برای تمامی ماهی ها مفیده و نحوه آماده سازیش هم یا جوشیدن به مدت 5 دقیقه تو آب هستش یا بخار پز شدن . من به میگو ها و گلدفیش هام می دم و هیچ مشکلی نداشتم .
- ماهی زنده برای ماهی ها با سایز بزرگ مفیده و به شرط اطمینان کامل از سالم بودنشون . برای این کار بهتره ماهی دم شمشیری یا گپی ایرانی بگیرید و خودتون تکثیر کنید.
- کرم خاکی هم باید حتما از تمیزی و سالمیش مطمئن باشی. برای این کار از بسته های موجود تو بازارچه های فروم ها که افراد مطمئن ارائه می کنند بخرید و استفاده کنید.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

اگر کسي تو را با تمام مهربانيت دوست نداشت
دلگير مباش که نه تو گناهکاري نه او
من عيسي نامي را ميشناسم که ده بيمار را در يک روز شفا داد و تنها يکي سپاسش گفت!
من خدايي ميشناسم كه ابر رحمتش به زمين و زمان باريده و يکي سپاسش مي گويد و هزاران نفر کفر !!!

تو به پاس زيبايي عشق ، عشق بورز و جاودانه باش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2 کاربر به دلیل این ارسال از md.razeghy سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, mahdi-mo
ارسال پاسخ