ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوال و جواب پیرامون نور LED در تانک گیاهی

18-06-2014, 10:02 PM (آخرین ویرایش در 22-06-2014 03:44 PM توسط aquafun.)
ارسال: #1
سوال و جواب پیرامون نور LED در تانک گیاهی
دوستان میتونن سوالاتشون رو در مورد سیستم نورLED در این بخش مطرح کنند
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2 کاربر به دلیل این ارسال از kazem aqua سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, محسن رفیعی
22-06-2014, 10:50 AM (آخرین ویرایش در 22-06-2014 10:54 AM توسط hossein856.)
ارسال: #2
RE: سوال و جواب"پیرامون نور LED در تانک گیاهی
سلام دوستان من میخواهم برای آکواریونم از لامپهای ال ای دی استفاده کنم لطفلا راهنمای میتونید کنید که چطوری درست کنم ترکیب رنک بندیش چطوری باشه آکواریومم 180 لیتر آبکیری میشه
2 کاربر به دلیل این ارسال از hossein856 سپاسگزاری کرده اند.
md.razeghy, محسن رفیعی
22-06-2014, 11:10 AM (آخرین ویرایش در 22-06-2014 11:11 AM توسط aquafun.)
ارسال: #3
(22-06-2014 10:50 AM)hossein856 نوشته:  سلام دوستان من میخواهم برای آکواریونم از لامپهای ال ای دی استفاده کنم لطفلا راهنمای میتونید کنید که چطوری درست کنم ترکیب رنک بندیش چطوری باشه آکواریومم 180 لیتر آبکیری میشه

سلام
اگر تجربه اش رو ندارید پیشنهاد می کنم که خودتون انجام ندین . بنده چند هفته پیش به پاساژ امجد مراجعه ای داشتم و فروشگاهی به نام آیدا لایت رو پیدا کردم که شعبه دیگه اون در پاساژ بغلی ( پاساژ عباسیان ) کار نصب و سر هم بندی وال واشر های ال ای دی رو با توجه به نیاز و سفارش شما انجام میده . امروز هم تماس گرفتم گفت شما برای هر وات حدود 7 هزار تومن در نظر بگیرید. یعنی اگر یک وال واشر کامل 10 ای ای دی بخوای حدود 70 هزار تومن میشه . هر چند که با توجه به دقیق نبودن مشخصات ای ای دی های توی بازار بنده لامپهای اف پی ال و زیر کابینتی رو ترجیح میدم و تنها مزیت لامپهای ال ای دی نور شفاف تر و زیباترشون هست .

مشخصات فروشگاه آیدا هیت سینک:

آدرس : تهران - خیابان جمهوری - بعد از پل حافظ - ساختمان عباسیان - طبقه همکف - پلاک 13

تلفن : 66740413 (21) 98+

گفتند که این امکان وجود داره که شما مبلغ ساخت رو کارت به کارت کنید و بعد از آماده شدن برای تحویل برید . می تونید یه بار برای سفارش بری و یه بار هم برای تحویل.
2 کاربر به دلیل این ارسال از aquafun سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, محسن رفیعی
22-06-2014, 12:45 PM
ارسال: #4
کار چندان سختی نیست
میشه با هزینه کمتری درست کرد.حدود 3 تومن برای هر وات
شما میتونین بجای استفاده از وال واشر از یه ورق آلومینیوم استفاده کنین که اگر تانکتون تاج داشته باشه به زیر تاج وصل میکنین و اگه تاج نداشته باشه میتونین بصورت رفلکتور درستش کنین.که این بسته به صلیقه خودتون داره
من هر 2 صورتو درست کردم و کاملا راضیم
بعد از هیتسینگ ستاره ای استفاده میکنین.که دونه ای 300 تومنه
قیمت ال ای دی هم بهترین جنسش 2000 تومنه.قیمت دراور هم برای هر وات حدود 800 تومنه.البته درایور 2 نوع داریم یکی ضدآب که گرونتره و درگری بدون قاب هست که میتونین از طبقه پایین امجد وارنیش حرارتی بگیرین،اندازه ای که درایور بره داخلش ، بعد با سشوار بهش حرارت بدین تا جمع بشه.خیلی شیک و تمیز در میاد
برم خونه براتون از هر دو نوعش عکس میگیرم براتون
4 کاربر به دلیل این ارسال از aliali6263 سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, md.razeghy, محسن رفیعی
22-06-2014, 12:57 PM
ارسال: #5
(22-06-2014 12:45 PM)aliali6263 نوشته:  کار چندان سختی نیست
میشه با هزینه کمتری درست کرد.حدود 3 تومن برای هر وات
شما میتونین بجای استفاده از وال واشر از یه ورق آلومینیوم استفاده کنین که اگر تانکتون تاج داشته باشه به زیر تاج وصل میکنین و اگه تاج نداشته باشه میتونین بصورت رفلکتور درستش کنین.که این بسته به صلیقه خودتون داره
من هر 2 صورتو درست کردم و کاملا راضیم
بعد از هیتسینگ ستاره ای استفاده میکنین.که دونه ای 300 تومنه
قیمت ال ای دی هم بهترین جنسش 2000 تومنه.قیمت دراور هم برای هر وات حدود 800 تومنه.البته درایور 2 نوع داریم یکی ضدآب که گرونتره و درگری بدون قاب هست که میتونین از طبقه پایین امجد وارنیش حرارتی بگیرین،اندازه ای که درایور بره داخلش ، بعد با سشوار بهش حرارت بدین تا جمع بشه.خیلی شیک و تمیز در میاد
برم خونه براتون از هر دو نوعش عکس میگیرم براتون

با توجه به اینکه یکی از دلایل انتخاب نور پردازی ال ای دی طول عمر بلند مدت اون هست به نظرتون در مدت سه چهار سال عمر مفید این ال ای دی ها نباید خیس شدن یا ورود بخار آب آکواریوم رو در نظر گرفت؟ مخصوصا که دوستمون حسین آقا مرتبط مشغول جابجایی تجهیزات تانک هستند .

به هر حال در صورتی که بخواهید خودتون هم سر هم کنید همین فروشگاه آیدا لایت که معرفی کردم از 0 تا 100 لوازم مورد نیاز رو داشت و قیمتهاشم با توجه به اینکه وارد کننده بود مناسب به نظر میرسید . برای مثال پاور ال ای دی سفید 10000 کلوین تایوانی را 1500 تومن می گفت و لنز 60 درجه 300 و ....

مطمئنا همینطور که علی آقا گفتند اگر خودت بتونی سر هم کنید قیمت مناسبتری در میاد و در آینده هم در صورت خرابی خودت می تونی تعمیرش کنی . بنده خودم فنی و دست به آچار هستم اما در چنین موردی اگر بخوام عمل کنم ترجیح میدم هزینه جزئی اجرت ساخت رو بدم تا یه کار تمیز تحویل بگیرم .
ولی با توجه به تجهیزات مورد نیاز و اجرت ساخت به نظر من هر وات 7000 تومن ( با محاسبه همه تجهیزات )مناسبه . بنده خودم یه وال واشر 12 وات رو در لاله زار قیمت کردم 95 هزار تومن میداد اونم معلوم نبود کیفیت ال ای دی های مصرفی چی بوده .
3 کاربر به دلیل این ارسال از aquafun سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy, محسن رفیعی
22-06-2014, 03:35 PM
ارسال: #6
بله حق با شماست باید بخار و خیس شدن و... در نظر گرفت.برای تانکایی که تاج دارن برای کنترل بخار و گرمای ال ای دی ها میتونن از فن کامپیوتر استفاده کنن که با یه شارژر موبایلم روشن میشه.من خودم همین کارو کردم.
ببینید،برای عرض 30 سانت حداقل 2 و حداکثر 4 ردیف ال ای دی میخاییم.که اگه بخاییم از وال واشر استفاده کنیم برای هر ردیف حداقل باید 15000 پول بدیم.درصورتی که اگه از یه ورق آلومینیوم استفاده کنیم تمام 4 یا 2 ردیف ال ای دی رو میتونیم روش کار کنیم که هزینش بسته به طول تانک متغیره.برای یه تانک یک متر (تانک خودم)حدود 20000 در اومد.
همین هزینه هاست که اگه کم بشه کل هزینه ها تا 4000 پایین میاد.من همون وال واشری 12 واتی که طول یک متر هست رو براتون با 50000 جم میکنم.تازه سیستم خنک کننده هم میذارم براتون.درصورتی که داخل اونا نداره.
اینم بگم برای ال ای دی نیازی به خنک کننده نیست.این کار 2 مزیت داره:یکی طول عمر ال ای دی میره بالا و دومی مانع از این میشه که بخار آب به ال ای دی ها ضرر برسونه.
عکس که بذارم خودتون متوجه میشین که چقدر میشه هزی%
4 کاربر به دلیل این ارسال از aliali6263 سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, md.razeghy, محسن رفیعی
22-06-2014, 03:41 PM
ارسال: #7
ساخت نور LED در آکواریوم گیاهی
(22-06-2014 03:35 PM)aliali6263 نوشته:  بله حق با شماست باید بخار و خیس شدن و... در نظر گرفت.برای تانکایی که تاج دارن برای کنترل بخار و گرمای ال ای دی ها میتونن از فن کامپیوتر استفاده کنن که با یه شارژر موبایلم روشن میشه.من خودم همین کارو کردم.
ببینید،برای عرض 30 سانت حداقل 2 و حداکثر 4 ردیف ال ای دی میخاییم.که اگه بخاییم از وال واشر استفاده کنیم برای هر ردیف حداقل باید 15000 پول بدیم.درصورتی که اگه از یه ورق آلومینیوم استفاده کنیم تمام 4 یا 2 ردیف ال ای دی رو میتونیم روش کار کنیم که هزینش بسته به طول تانک متغیره.برای یه تانک یک متر (تانک خودم)حدود 20000 در اومد.
همین هزینه هاست که اگه کم بشه کل هزینه ها تا 4000 پایین میاد.من همون وال واشری 12 واتی که طول یک متر هست رو براتون با 50000 جم میکنم.تازه سیستم خنک کننده هم میذارم براتون.درصورتی که داخل اونا نداره.
اینم بگم برای ال ای دی نیازی به خنک کننده نیست.این کار 2 مزیت داره:یکی طول عمر ال ای دی میره بالا و دومی مانع از این میشه که بخار آب به ال ای دی ها ضرر برسونه.
عکس که بذارم خودتون متوجه میشین که چقدر میشه هزی%

بسیار هم عالی . بله در صورتیکه در سطح وسیع بخواد اجرا بشه وال واشر هم جای زیادی میگیره هم هزینش زیاده . ما منتظر آموزش ساخت پنل ال ای دی برای آکواریوم گیاهی هستیم . Wink
3 کاربر به دلیل این ارسال از aquafun سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy, محسن رفیعی
22-06-2014, 03:46 PM
ارسال: #8
بله حق با شماست باید بخار و خیس شدن و... در نظر گرفت.برای تانکایی که تاج دارن برای کنترل بخار و گرمای ال ای دی ها میتونن از فن کامپیوتر استفاده کنن که با یه شارژر موبایلم روشن میشه.من خودم همین کارو کردم.
عکس که بذارم خودتون متوجه میشین که چقدر میشه هزینه هارو پایین آورد.
من اگه میخاستم همین سیستم نوری که دارم بدم بیرون درست میکرد حداقل 500 برام آب میخورد.که خودم با 200 تمومش کردم.برای هر 2 تا تانکام.
3 کاربر به دلیل این ارسال از aliali6263 سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, محسن رفیعی
23-06-2014, 01:12 AM
ارسال: #9
RE: سوال و جواب پیرامون نور LED در تانک گیاهی
اینم عکسایی که قول داده بودم
[عکس: IMG-3480.jpg]
[عکس: IMG-3482.jpg]
[عکس: IMG-3484.jpg]
[عکس: IMG-3481.jpg]
[عکس: IMG-3483.jpg]
5 کاربر به دلیل این ارسال از aliali6263 سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, md.razeghy, paradox, محسن رفیعی
23-06-2014, 01:15 AM (آخرین ویرایش در 23-06-2014 01:19 AM توسط aquafun.)
ارسال: #10
RE: سوال و جواب پیرامون نور LED در تانک گیاهی
تشکر بابت تصاویر . آیا پی سی پی ستاره ای جواب میده؟ در مورد تفاوت ولتاژ قرمزها با سفید چه کردین . لطفاً لوازمی که باید تهیه بشه را لیست کنید .
2 کاربر به دلیل این ارسال از aquafun سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy
ارسال پاسخ