ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی جلبک خواران تانک گیاهی

06-06-2014, 05:19 PM (آخرین ویرایش در 12-06-2014 12:37 AM توسط aquafun.)
ارسال: #1
معرفی جلبک خواران تانک گیاهی
باتوجه به ماهیت تانک گیاهی این محیط علاوه بر اینکه برای گیاهان مناسبه برای جلبکها هم مناسبه و رشد اونها به تانک ظاهری زشت میدن

مهمترین روش مبارزه از جلبک جلبک خواران هستند....که در اینجا با توجه به کیفیت و قدرتشون در از بین بردن گیاهان
این مطلب رو براشون مینویسم

حالا میخوام در مورد جلبک خوار ها صحبت کنم......
1-کت چینی یا برنز.......بهترین کت برای خوردن سطح چوب و تمیز نگه داشتن اون قشنگترین و خوشرنگ ترین در میان کتهای پلنت هست.....معایب....سریع بزرگ میشه و خیلی سریع شنا میکنه که گیاهان تازه کاشته شده رو از ریشه در میاره.......بعد از 6 ماه به اندازه 15 سانت میرسه و باید انداخت بیرون ...من اونها رو به یکی از اکواریوم فروشی هایی که دوستمه میدم و اون هم میفروشه به کسایی که اکواریوم اب شیرین معمولی دارن ....

2-کت اتو.....طول عمر موثر خوبی داره.....اندازش از 6 سانت بزرگتر نمیشه....اونقدر ها هم که میگن فعال نیست......بعد از اینکه سنش میره بالا بیشتر در یک گوشه کز میکنه....ولی چون میشه چند سال نگهش داشت به قیمتش میارزه

3-سیامی.......مواظب باشید چیز دیگه ایی رو به نام سیامی بهتون قالب نکنند......بسیار پر تحرک اما سریع رشد میکنه و زود از بین میره ...خورنده جلبک مویی....

4-میگو امانو.....گرانقیمت.....سوزنی در انبار کاه.....باپولش میشه 6 تا رد چری خرید....که تازه در تانک تخم هم میزارن و زیاد هم میشن......و اگر خوب مواظبت بشن کلنی هم میشن و نگهداریشون از تمام میگو ها راحتره......لب شور ...فاقد زاد اوری.....البته با پول بزرگ سایزاش 9 تا 10 تا میشه رد چری خرید.....و فکر نمیکنم به اندازه 9 تا رد چری جلبک بخوره

5-میگو رد فایر یا ریلی یا رد چری ...طول عمر 3 سال ....مقاوم ...قابل کلونی شدن...زاد اوری زیاد.....زیبا و جالب.....بهترین گزینه.....قابل تهیه با قیمت خوب از قسمت بازار چه سایت ....معایب...حتما باید با ماهی های کوچک نگهداری شود.......مثل تترا و گوپی.....

اینها البته نظر شخصی من بود و فکر میکنم تا 95 درصد جای چک و چونه زدن نداره.......

مطلب دیگه ایی هم که میخواست بنویسم در مورد کت سفره هست
از وقتی که این موجود ارزان قیمت رو خریدم دیگه شیشه پاککن مگنتی به بایگانی رفته..و همیشه شیشه ها شفاف و بدون جلبکه ....این موجود بسیار مفیده و بسیار هم فعاله حتی از کت اتو هم بهتره...تا الان که 3 ماهی میشه دارمش اصلا بزرگ نشده و سایزش بسیار کوچیکه.........تاحالا ندیدم که بیکار باشه و همیشه فعال هست برای تشکر از خدماتش عکسش رو اینجا میزارم تا معروف شه.......حتما تهیه کنید....قیمت یک مگنت بزرگ بالای 20 هزار ولی قیمت این زیر 5 هزار است من خریدم 2 تومن از ماهیران.....
تازه تمام اتوماتیک هم هست و از هوش مصنوعی هم بهره میبره.....در ضمن شکل خارقالعاده ایی داره و هر کی تانک من رو میبینه از نزدیک بهش توجه زیادی نشون میده و براش حرکات این جالبه
[عکس: 23042014123.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
6 کاربر به دلیل این ارسال از محسن رفیعی سپاسگزاری کرده اند.
Alirzz, aquafun, as2005, md.razeghy, Mohammadreza, SOLDIER
12-06-2014, 12:29 AM (آخرین ویرایش در 12-06-2014 12:32 AM توسط aliali6263.)
ارسال: #2
RE: معرفی جلبک خواران تانک گیاهی
محسن جان با اجازت من یه مطلب بر اساس تجربیاتم میگم
میگو آمانو خصوصیتای خودشو داره.وجلبکایی که میخوره هیچ میگوی دیگه ای نمیخوره.درسته یکم گرونه ولی خیلی مقاومه و زود به شرایط عادت میکنه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
5 کاربر به دلیل این ارسال از aliali6263 سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy, mehdi6420, Mohammadreza, محسن رفیعی
ارسال پاسخ