ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه با یک کپسول و مانومتر چند تانک گیاهی رو تغذیه کنیم

07-09-2014, 12:26 AM (آخرین ویرایش در 07-09-2014 12:47 AM توسط محسن رفیعی.)
ارسال: #1
چگونه با یک کپسول و مانومتر چند تانک گیاهی رو تغذیه کنیم
سلام دوستان
این مطلب جاش خالی بود و جای کار داره هنوز .....از کسانی که تجربیاتی در این ضمینه دارن تقاضا میشه تا در اینجا مطالبشون رو بزارن

بنده تجربه خودم رو میزارم

چند وقتی هست که یک تانک نانو اضافه کردم و برای تغذیه co2 میخواستم از همین کپسول خود که برای تانک بزرگم هست استفاده کنم در این چند وقت به نتایج زیر رسیدم

برای اتصالات ابتدا در سایت به اتصالات برنجی برخوردم که یکی از دوستان معرفی کرده بود .....بعد از تهیه و نصب با باز کزدن شیر کپسول و امتحان اتصالات در ظرف اب دیدم که 3 راهی مربوطه از وسط ترکیده.......با تحقیق دیدم نوشته موقع بستن اتصالات به هم با اچار نباید خیلی زور زد ...این ار رو کردم ولی باز هم ترکید تا 3 بار این کار رو امتحان کردم جواب نداد ...در ضمن شیر های استفاده شده برنجی که شیر روشنایی بود ...برای چراغهای زنبوری استفاده میشه ......باز نتیجه خوبی نگرفتم و خیلی کارا نبود..در ضمن از لای بعضی از اتصالات گاز نشت میکرد

دوباره در سایت دیدم اقای mass .... نوع جدیدی از اتصالات رو قرار داده .....به نام اتصالات پنوماتیک......که برای پمپ های باد استفاده میشه....و فشار های بالا رو تحمل میکنه گویی که بعد از مانومتر ما فشار زیاد هم نداریم

این اتصالات خیلی بهتر بود...نشتی صفر هست و خیلی راحت منتاژ میشه و قیمت خوبی داره .....مشکل در شیر ها هست که خوب کار نمیکنه ....شیر ها قابل بستن کامل جریان نیستند و خوب هم کار نمیکنن و جریان رو خوب کم و زیاد نمیکنند مخصوصا اینکه ما بر اساس حباب جریان رو تنظیم میکنیم.....دوم اینکه وقتی تنظیم انجام میشه و جریان قطع میشه فردا صبح که وصل میشه دوباره باید جریان رو تنظیم کنیم ......

اگر مشکل شیر ها هم حل بشه چیز ردیفی میشه

برای استفاده از این اطلاعات اتصالات شماره شیش به همراه شلنگ مخصوص pu میخواد تا خوب در هم چفت بشن و نشتی نداشته باشه .......شلنگ مخصوص فشارهای لابا هم هست و از شلنگ اکواریوم فروشی ها بسیار با کیفیت تر هست

قیمت اتصال 2 راهی یو شکل 2000
شلنگ بهترین نوعش متری 1000 متری 500 هم داشت
شیر ها هم که بدرد نمیخورن

این اتصالات انواع و اشکال مختلفش هست و حتی میتونید 10 تا خروجی هم بگیرید
ادرس محل تهیه .....میدان اما خمینی کوچه ناظم الاطبا...نبش کوچه و داخل کوچه

در پایان میلاد امام رضا رو هم تبریک میگم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
4 کاربر به دلیل این ارسال از محسن رفیعی سپاسگزاری کرده اند.
aquafun, hossein856, saeed120, دانیال ح
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان