ماهی و آکواریوم

- نسخه قابل چاپ

درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - karshenas - 19-06-2014 12:49 PM

[attachment=259]

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - md.razeghy - 19-06-2014 01:00 PM

سلام

میشه یکم بیشتر در مورد این درجه بندی توضیح بدید و عکس با کیفیت تری بزارید تا نوشته ها قابل خوندن باشن.

ممنونم

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - karshenas - 19-06-2014 03:18 PM

اینم توضیح اضافه:
ر دچری:اغلب شفاف هستند با لکه های هایلایت قرمز رنگ. پاها بی رنگ است و نرها تقریبا کاملا بی رنگ است.
ساکورا رد:
در این گروه،بدن میگو ماده،تقریبا به طور کامل به رنگ قرمز است،ممکن است قرمز های شفا کوچیک وجود داشته باشد و زین هم ممکن است قابل رویت باشد.
کرک ها در کاراپاس ممکن است قابل رویت باشد، میگو نر ممکن است شبیه به میگو رد چری باشد و متمایل به بی رنگ.
ردفایر:
بدن و پاها قرمز هستند ، بدون ترک خوردگی تا کاراپاس(قسمت سخت بالای میگو). ممکن است اندکی لکه بی رنگ در پاها وجود داشته باشد،اما اکثرا باید دارای رنگ قرمز باشن.
ممکن است اندکی نیم شفافی تا کاراپاس وجود داشته باشد که اینگونه زین(Saddle) ممکنه هنوز قابل مشاهده باشه اما دیدن اون در زیر نور کم دشوار خواهد بود.
Taiwan Fire Red:
بسیار شبیه به میگو فایر رد اما با 2 تفاوت : اولین چیزی که اون رو متمایز میکنه ،یکنواختی در رنگ آمیزی این میگو است.
با پوشش رنگ قرمز در تمام قسمت های قابل رویت میگو و تفاوت دوم اینکه در این نژاد درصد بیشتری از فرزندان آنها مشابه هستند نسبت به فایر رد معمولی با 80-90 درصد فرزندان مشابه.
Painted Fire Red:
در این میگو رنگ عمیق تیره تری وجود دارد.در هر دو جنس نر و ماده زین خیلی به ندرت قابل مشاهده میباشد حتی در زیر نور مستقیم.
اگر به نر ها نگاه کنید ،میتونید در میان ساکورا رد با گرید بالا رنگ شبیه به ماده آن را پیدا کنید
موفق باشید

ارتقا گرید میگو های نژاد چری ( فایر رد ، ردچری ، ساکورا و رنگ شده) - aquafun - 19-06-2014 03:22 PM

بعد از نگهداری از میگو های نژاد چری و به مرور زمان با تولید مثل میگو های شما گرید های مختلفی از این نژاد خواهید داشت که جدول چگونگی شناسایی گرید میگو نژاد چری در پست اول قرار داده شده است .

اما برای داشتن میگو های گرید بالاتر چه باید کرد؟

روش آسان ( خرید میگوهای با گرید بالا و تکثیر آنها)
روش نیمه حرفه ای ( خرید یک یا دو میگو از گرید بالاتر و قرار دادن آنها در کلونی میگو ها و ارتقا رتبه آنها )
روش حرفه ای و سخت تر ( شروع با گرید ردچری و ساکورا و پرورش آنها و ارتقا به مرور گرید ها که ممکن است چند سال طول بکشد تا به میگو رد فایر یا پینتد ( رنگشده) برسیم . )

انتخاب روش با توجه به بودجه و زمان به عهده شماست . نکته مهم در تکثیر میگو رد چری این است که اگر شما فضای کافی در آکواریوم برای آنها در نظر گرفته باشید تولید مثل آنها مثل خرگوشها سریع خواهد بود و در مدت کوتاه یک کلونی بزرگ از میگو های چری خواهید داشت .
[attachment=260]

منبع :www.redcherryshrimp.net/shrimp-breeding/what-grade-is-my-red-cherry-shrimp/

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - md.razeghy - 19-06-2014 09:39 PM

سلام

ممنون از مطلبتون.

میشه لطف کنید در مورد روش سوم بیشتر توضیح بدید.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - aquafun - 20-06-2014 11:54 PM

(19-06-2014 09:39 PM)md.razeghy نوشته:  سلام

ممنون از مطلبتون.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

بنده هم عیناً از منبعی که ذکر کردم ترجمه کردم . اما میگردم جزئیات روشی که گفته را پیدا می کنم . به نظرم باید هر بار گرید های بالاتر رو با غربال گری جدا کرد و دوباره تکثیر کرد.

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - md.razeghy - 21-06-2014 12:08 AM

(20-06-2014 11:54 PM)aquafun نوشته:  
(19-06-2014 09:39 PM)md.razeghy نوشته:  سلام

ممنون از مطلبتون.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

بنده هم عیناً از منبعی که ذکر کردم ترجمه کردم . اما میگردم جزئیات روشی که گفته را پیدا می کنم . به نظرم باید هر بار گرید های بالاتر رو با غربال گری جدا کرد و دوباره تکثیر کرد.

ممنون از لطفتون .
تا جایی که من اطلاع دارم بین میگو ها عموما ژن ضعیف تر ( از لحاظ رنگ ) غالب می شه . البته هنوز منتظر تکمیل فرآیند رشد میگوهای تانک خودم هستم.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - aquafun - 25-12-2014 11:32 AM

در این مدت اینکه همه گریدهای متولد شده ها پایین تره نقض شد. بین میگوهایی که به دنیا میان تعدادی با گرید بالاتر هست که میشه با حذف گریدهای پایین تر درصد تولد گرید های بالا رو زیاد کرد.
میشه گفت اغلب میگو های متولد شده گریدشون مشابه میگوی والد با گرید پایین تر هست و نه همشون.
در حال حاضر در تانک بنده فایر رد پینتد یا بقول خودمون پینتد هست که ارتباط چندانی با نسل اولیه نداره.

در واقع روش سوم منظورش غربالگری و جدا سازی به مرور گرید های پایین تره. روش سنتی نیست اما زمانبره

RE: درجه بندی میگو Red cherry تا Painted Fire Red - aquafun - 25-12-2014 11:33 AM

روش سختی نیست اما زمانبره