ماهی و آکواریوم

- نسخه قابل چاپ
صفحات 1 2 3

آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - minyator - 11-10-2014 06:18 PM

درود بر همه دوستان عزیز در این تالار
مشخصات فنی تانک:
1-اندازه تانک:100*35*50 (40 تا 45 آبگیری میشه)
2-فیلتراسیون:فیلتر سطلی ایهایم 2215
3-نور:4 عدد FPL 36 وات 6400 کلوین و یک عدد زیر کابینتی قرمز 24 وات
4-بستر: 12 کیلو آکوبیسیس JBL و شن عربی
5-CO2:کپسول آتش نشنانی 3 کیلویی و مانومتر چینی بیمارستانی (Bob CO2) و شیر برقی
6-دیفیوژر:از شیشه ای بویو استفاده میکردم که اصلا راضی کننده نبود در نتیجه دی اکسید رو به فیلتر اینترنال وصل کردم که نتیجه بخش بود در ضمن حسنی هم که داره اینه که همزمان اشغالای معلق تو آب رو برام میگیره البته تستر Co2 وضعیت رو عالی نشون میده
7-حباب شمار با شیر یکطرفه
8-دماسنج دیجیتال
9-آب RO
10-تایمر: 8کاناله UPS دار با برنامه ریزی چند گانه
11-پمپ هوا:مال 11 سال پیشه که اسمش یادم نیست

خوب دوستان مشخصات رو تو قسمت بالا اعلام کردم یه توضیح مختصر بدم و بعد بریم سراغ عکسها
سال 81 بود که یه تانک کلبه ای گرفتم و بعد از یه مدت دیگه به دلم ننشست و تصمیم به ساخت یه تانک اصولی با طرح خودم گرفتم تو اون زمان زیاد هرکسی برا این جور چیزا هزینه نمیکرد ولی عشقه دیگه کاریش نمیشه کرد یه دوستی داشتم نجار بود قرار شد کار تاج و میز رو اون انجام بده که همینطور هم شد و کلا" کار رو اصولی انجام دادیم اون موقع فقط هزینه چوب این تانک 300000 تومان تمام شد ولی اون چیزی که دلم میخواست شد شیشه رو هم چون تو اون برهه 8 میل گیر نیاوردم مجبور شدم 6 میل بسازم کفش رو دو لایه کردم و دو تا پل هم بالا زدم و همونطور که تو عکس مشخصه کناره ها رو از نوار شیشه ای استفاده کردم که چسب معلوم نباشه و پشت شیشه رو هم دادم نقاش اتومبیل با پیستوله برام رنگ متالیک تیره زد که تا الان هیچ اتفاقی براش نیوفتاده.
اون موقع ها ماهی گوشت خوار دوست داشتم ولی کم کم رفتم سراغ آنجل هنوز هم دوسش دارم تا اینکه دیگه از پارسال رسما" رفتم سراغ گیاهی و واقعا" برام جذابه البته با تمام دردسر های خودش تو دکور قبلی فقط هیگروفیلا غروب پشت برگ قرمزی و خزه کریسمس نگه میداشتم البته بسترم خیلی ضعیف بود تا اینکه خونه رو عوض کردم و تصمیم گرفتم هزینه بیشتری کنم و الان شده این البته لازم به یاد آوریه که جناب آقای رفیعی کمک زیادی به من کردند و گیاه ها رو هم ایشون زحمت کشیدن و همین جا از ایشون تشکر فراوان میکنم و امید وارم با کمک شما دوستان عزیز به نتیجه مطلوبتری برسم.
در ادامه نظرتون رو به دیدن چند عکس جلب میکنم.

دکور قبلی

[عکس: 58036092720967614936.jpg]

دکور جدید

[عکس: 10147885541456657996.jpg]

سمت چپ تانک

[عکس: 01987506216750153863.jpg]

سمت راست تانک

[عکس: 63208101716213926173.jpg]

کوچولوی دوست داشتنی

[عکس: 39819479121186092313.jpg]

[عکس: 69246580969791246917.jpg]

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - hossein856 - 11-10-2014 08:59 PM

سلام عزیز انشاالله هرچه زودتر جنگل میشه عزیز

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - محسن رفیعی - 11-10-2014 09:42 PM

سلام حمید جان
خیلی خوش امدی
فعلا تا میتونی گیاهات رو قلمه بزن و دوباره بکار و یک کلنی میگو هم به تانک اظافه کن
با توجه به اینکه شما با یک فیلتر سیکل شده اقدام به شروع کردی باید مشکل نداشته باشی
کود مایع مولتی و پتاسسیم به تانک بزن و بعد از یه مدتی 1.5 ماه بعد ...کود اهن هم بزن
پتاسیم هفته ای یکبار کافی هست به دوز مولتی
ولی مولتی رو هر روز روزانه بزن.....باتوجه به اینکه بسترت رو یک ماهی هست که زدی ...

فقد کودهای مای رو یک دفعه به تانک اظافه نکن و مقدار مد نظر رو در چند نوبت به تانک بده تا تجمع مواد در تانکت نباشه

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - minyator - 11-10-2014 11:30 PM

(11-10-2014 09:42 PM)محسن رفیعی نوشته:  سلام حمید جان
خیلی خوش امدی
فعلا تا میتونی گیاهات رو قلمه بزن و دوباره بکار و یک کلنی میگو هم به تانک اظافه کن
با توجه به اینکه شما با یک فیلتر سیکل شده اقدام به شروع کردی باید مشکل نداشته باشی
کود مایع مولتی و پتاسسیم به تانک بزن و بعد از یه مدتی 1.5 ماه بعد ...کود اهن هم بزن
پتاسیم هفته ای یکبار کافی هست به دوز مولتی
ولی مولتی رو هر روز روزانه بزن.....باتوجه به اینکه بسترت رو یک ماهی هست که زدی ...

فقد کودهای مای رو یک دفعه به تانک اظافه نکن و مقدار مد نظر رو در چند نوبت به تانک بده تا تجمع مواد در تانکت نباشه
ممنون که سر زدی
آقا محسن منظورت اینه که از الان شروع به قلمه زدن کنم ؟
کم کم جلبک قهوه ای داره خودشو نشون میده؟
رشد گلوسو هم جالب نیست؟

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - محسن رفیعی - 12-10-2014 01:06 AM

یکم کود اهن به تانکت بزن منظور از یه کم هفته ای کلا 12 قطره است در فواصل معینی این کود رو بزن تا تجمع نداشته باشی این برای گلسو هاست ..یکم طول میکشه تا شروع بع رشد کنن

برای جلبک هم 32 رو حسابی زیاد کن ماهی های تزئینی رو بزار بیرون تانک و جلبک خوار سیامی و میگو ها رو بزار توی تانک

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - minyator - 19-10-2014 01:55 PM

درود بر شما دوستان عزیز من متاسفانه در اثر تصادف چند روزی تو بیمارستان بستری بودم و بعد یه هفته که به خونه برگشتم دیدم تانک داره به سمت جلبک قهوه ای میره حالا چیکارش کنم خودمم زمینگیر شدم نه میتونم سیفون کنم نه میتونم کاری کنم کسی رو هم ندارم این کارا رو برام انتجام بده پیشنهادتون چیه؟

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - محسن رفیعی - 19-10-2014 03:03 PM

سلام یه چند تا کت سیامی ریز بگیر بنداز توش

ولی حتما باید اب رو سیفون کنی

جلبک قهوه ایی یعنی فیلتر خوب جا نیفتاده

شما قبلا گفتی که فیلتر رو جا انداختی
غیر از جلبک خوار و میکو هیچ ماهی تزئینی در تانک نباشه
انشاالله سریعتر خوب بشی ...به امید روزهای بهتر .....اب رو نمیخواد یهو عوض کنی کم کم و در طول چند ساعت سیفون کن ..با کاسه
کود مایع فراموش نشه غلظت 32 رو هم زیاد کن برای جلوگیری از مشکلات پیش رو ......

اگر اب رو نمیتونی سیفون کنی پس از هر چیزی که تانک رو کثیف میکنه بپر هیز غذا دهی نکن ......میگو ها و جلبک خوار ها فقد جلبک بخورن .....تعداد جلبک خوار ها از 4 تا بیشتر نشه ....

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - aquafun - 20-10-2014 12:21 AM

(19-10-2014 01:55 PM)minyator نوشته:  درود بر شما دوستان عزیز من متاسفانه در اثر تصادف چند روزی تو بیمارستان بستری بودم و بعد یه هفته که به خونه برگشتم دیدم تانک داره به سمت جلبک قهوه ای میره حالا چیکارش کنم خودمم زمینگیر شدم نه میتونم سیفون کنم نه میتونم کاری کنم کسی رو هم ندارم این کارا رو برام انتجام بده پیشنهادتون چیه؟
سلام . حمید جان بلا دوره . اگر خواستی آدرستو برام پخ کن اگر بتونم خودمو برای سیفون آکواریوم بهت برسونم.

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - minyator - 20-10-2014 12:00 PM

(20-10-2014 12:21 AM)aquafun نوشته:  
(19-10-2014 01:55 PM)minyator نوشته:  درود بر شما دوستان عزیز من متاسفانه در اثر تصادف چند روزی تو بیمارستان بستری بودم و بعد یه هفته که به خونه برگشتم دیدم تانک داره به سمت جلبک قهوه ای میره حالا چیکارش کنم خودمم زمینگیر شدم نه میتونم سیفون کنم نه میتونم کاری کنم کسی رو هم ندارم این کارا رو برام انتجام بده پیشنهادتون چیه؟
سلام . حمید جان بلا دوره . اگر خواستی آدرستو برام پخ کن اگر بتونم خودمو برای سیفون آکواریوم بهت برسونم.
سلام نه در اون حد دیگه مزاحم نمیشم خودم میتونم ولی به سختی شاید واسه سیفون حداقل 3 ساعت زمان بتونم بزارم و اگه به اطرافیان بگم انجام میدن نمیخوام مزاحم کسی بشم گفتم شاید راه حل دیگه ای وجود داشته باشه با این حال متشکرم

RE: آکواریوم گیاهی 160 لیتری حمید - minyator - 23-10-2014 04:32 PM

درود بر دوستان گرامی دیروز با هزار داستان موفق شدم سیفون بزنم 1/3 حجم آب جلبکهای قهوه ای رو هم با دست و مسواک پاک کردم فقط رو برگ گیاه ها مونده که نمیدونم به مرور درست میشه یا خیر از مجموع 4 عدد لامپ اف پی ال 2 عدد رو فعلا خاموش کردم فقط با 2 عدد و یه زیر کابینتی قرمز 24 وات دارم نور میتابونم تا ببینم از شر جلبک قهوه ای خلاص میشم یا نه؟
یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که برگ های لودگیا ها داره سوراخ ریز میشه که به نظرم داره معضل میشه کود هم مولتی آهن میزنم دوزش هفته ای 12 قطره
فعالیتی مبنی بر جلبک خواری 3 عدد میگو دیده نمیشه ولی بر عکس سیامی هام فعالیتشون خوبه اما نمیدونم واقعا" جلبک میخورن؟