ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوال و جواب بستر کاشت گیاهان آکواریومی

23-06-2014, 07:19 PM
ارسال: #11
RE: سوال و جواب بستر کاشت گیاهان آکواریومی
(23-06-2014 04:19 PM)hossein856 نوشته:  سلام دوستان آکواریوم گیاهی من تازه یک هفته شده که راه اندازی شده آیا میشه از کود آهن استفاده کنم ا لان استفاده کنم ضرری که واسه گیاه ها نداره

من خودم بشخصه توی ماه اول راه اندازی از کود آهن استفاده نمیکنم بخاطر مستعد جلبک بودن تانک فقط از کود مولتی استفاده میکنم
تا گیاها عناصر مورد نیازشون رو از طریق برگ تا جا افتادنشون و فعال شدن کود بدست بیارن و بعد از اون کود دهی آهن رو شروع میکنم
بهتره از مولتی استفاده کنی فعلا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2 کاربر به دلیل این ارسال از kazem aqua سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy
24-06-2014, 05:42 PM
ارسال: #12
دوستان فاصله مصرفی بین کود های مایع شرکتی باید چقدر باشه وقتی از کود مولتی استفاده شود بعد از چند ساعت میشه کود آهن استفاده کردش اکه باهم استفاده کنیم مشکلی پیش میادش ممنونم ازتون
1 کاربر به دلیل این ارسال از hossein856 سپاسگزاری کرده است.
md.razeghy
24-06-2014, 06:12 PM
ارسال: #13
(24-06-2014 05:42 PM)hossein856 نوشته:  دوستان فاصله مصرفی بین کود های مایع شرکتی باید چقدر باشه وقتی از کود مولتی استفاده شود بعد از چند ساعت میشه کود آهن استفاده کردش اکه باهم استفاده کنیم مشکلی پیش میادش ممنونم ازتون

سلام

کود مایع مولتی و آهن رو می تونی همزمان استفاده کنی . مشکلی نیست.

شاد و پیروز باشی
محمّد رازقی

اگر کسي تو را با تمام مهربانيت دوست نداشت
دلگير مباش که نه تو گناهکاري نه او
من عيسي نامي را ميشناسم که ده بيمار را در يک روز شفا داد و تنها يکي سپاسش گفت!
من خدايي ميشناسم كه ابر رحمتش به زمين و زمان باريده و يکي سپاسش مي گويد و هزاران نفر کفر !!!

تو به پاس زيبايي عشق ، عشق بورز و جاودانه باش
3 کاربر به دلیل این ارسال از md.razeghy سپاسگزاری کرده اند.
ali110, hossein856, kazem aqua
25-06-2014, 02:53 AM
ارسال: #14
دوستان آب کلر دار واسه گیاه ضرر داره یعنی مثل ماهی باید آب بدون کلر باشه ممنونم ازتون
md.razeghy
25-06-2014, 07:21 PM
ارسال: #15
سلام دوستان میشه یک توضیحاتی در مورد ورمی کمپوست بدید تا ما تازه کارها متوجه بشیم چی هستش برای بستر میشه ازش استفاده کردش یا باید همراهش چیزهای دیکه هم بکار بردش مثل شن این چیزها
md.razeghy
10-07-2014, 01:55 AM
ارسال: #16
سلام دوستان من کار بر تازه وارد هستم یک سوال داشتم
الان بستر اکواریومم من از رس 5میل پیت ماس 1 سانت کمپوست 5 سانته این بستر زیرینم البته حدود 7 میل هم شن خاویاری ریختم هوا دهی کردم 3 هفته فقط اب کمی زرده برای چیه و چجوری این فسفات و نیترات بالایی داره رو کنترول کنم الام می خوام بهش AQUA SOIL AMAZON NORMAL TYPE CONTENS:9L حدود 5 سانت اضافه کنم برای چمن مشگلی پیش نمی یاد و از چه گیاه هایی برای الانم باید استفاده کنم ؟؟؟
باتشکر
2 کاربر به دلیل این ارسال از دانیال ح سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy
10-07-2014, 03:40 AM (آخرین ویرایش در 10-07-2014 04:03 AM توسط md.razeghy.)
ارسال: #17
(25-06-2014 02:53 AM)hossein856 نوشته:  دوستان آب کلر دار واسه گیاه ضرر داره یعنی مثل ماهی باید آب بدون کلر باشه ممنونم ازتون

سلام

حسین جان آب کلر دار هم برای ماهی ها ضرر داره ، هم گیاهان و تمامی موجودات زنده از جمله انسان.
جدا از مشکلی که برای خود موجودات زنده ایجاد می کنه ، مشکل بهم زدن شرایط محیط زندگی مجودات زنده و گیاهان مقیم آکواریومه.
کلر موجود در آب باعث از بین رفتن باکتری های موجود می شه . حال این باکتری ها هم باکتری های آمونیاک و نیترات خور هستند ، هم باکتری های تجزیه کننده مواد مغذی بستر و ...

در مورد موجودات ، می شه یکسری از اون ها رو با شرایط آب با کلر وفق داد مثل گلدفیش یا حتی میگو های آک گیاهی ولی مطمئنا این ماده شیمیایی تغییراتی رو در چرخه زندگی بلند مدت این موجودات ایجاد خواهد کرد مثل کاهش طول عمر یا کاهش رشد جسه و ...

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

(25-06-2014 07:21 PM)hossein856 نوشته:  سلام دوستان میشه یک توضیحاتی در مورد ورمی کمپوست بدید تا ما تازه کارها متوجه بشیم چی هستش برای بستر میشه ازش استفاده کردش یا باید همراهش چیزهای دیکه هم بکار بردش مثل شن این چیزها

سلام

ورمی کمپوست یکی از کودهای تازه شناخته شده کشاورزیه که کاملا ارگانیکه و فعلا هم خیلی خوب جواب داده.
برای استفاده از اون در آک گیاهی باید دقت کنی که حتما مدت لازم رو گذرونده باشه ( حداقل 2 ماه و بهتره که 6 ماهه باشه ).
برای تغذیه کرم ها از 2 روش استفاده می شه:
- روش اصلی و مناسب ایجاد بستری شامل برگ گیاهان و کود حیوانی پوسیده است و تغذیه هفتگی کرم ها توسط سبزیجات و میوه ها. در روش درست این بستر به مدت 6 ماه در اختیار کرم قرار گرفته و سپس کرم های اون جدا شده و بستر به عنوان کود ورمی کمپوست فروخته می شه.
- روشی که متاسفانه بیشتر ازش استفاده می شه ، ایجاد بستر توسط کود گاوی تازه ست و قرار دادن کرم ها درون این بستر به مدت 60 روز و سپس عرضه در بازار . این روش 2 مشکل داره : اولا عموما میزان نمک و اوره کود بالاست و دوما بعد مرطوب شدن بوی خیلی بدی می ده.

پس سعی کنید حتما از ورمی کمپوست شرکتی معتبر یا ورمی کمپوست های آزاد با شناخت با پایه گیاهی استفاده کنید.

برای استفاده در آکواریوم از یک لایه خاک رس + یک لایه ورمی کمپوست + لایه رویی شن رودخانه ای 1 تا 3 میل یا شن خاویاری یا بستر های شرکتی که خاصیت خودشون رو از دست دادند ، بهره بگیرید.
حتما قبل از کاشت گیاه یا ورود ماهی 2 هفته آبگیری به همراه هوا دهی کامل و سیفون 90 درصدی رو داشته باشید و برای شروع کار آکواریوم از گیاهان مقاوم و همچنین ماهی های غیر حساس استفاده کنید.

حسین جان حالا واقعا سوال بود برات یا سر کاری بود؟

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

(10-07-2014 01:55 AM)دانیال ح نوشته:  سلام دوستان من کار بر تازه وارد هستم یک سوال داشتم
الان بستر اکواریومم من از رس 5میل پیت ماس 1 سانت کمپوست 5 سانته این بستر زیرینم البته حدود 7 میل هم شن خاویاری ریختم هوا دهی کردم 3 هفته فقط اب کمی زرده برای چیه و چجوری این فسفات و نیترات بالایی داره رو کنترول کنم الام می خوام بهش AQUA SOIL AMAZON NORMAL TYPE CONTENS:9L حدود 5 سانت اضافه کنم برای چمن مشگلی پیش نمی یاد و از چه گیاه هایی برای الانم باید استفاده کنم ؟؟؟
باتشکر

سلام دوست عزیز
روی این بستر و برای کنترل ورمی کمپوست باید حتما از 3تا5 سانت شن خاویاری یا سنگ رودخونه ای 2 تا 3 میل استفاده کنید . 7 میل اصلا مناسب نیست .
زردی آب و میزان نیترات زیاد رو باید با تستر و سیفون کنترل کنید.

بستر آمازون ADA یک بستر کامل دارای مواد مغذیه که نیازی به زیر بستر و طی شدن 2 تا 3 هفته هوادهی نداره . بهتره یکیشون رو استفاده کنید ( بستر دستساز یا ADA ).
استفاده همزمان تنها با کنترل خیلی شدیدی روی المان های آب می تونه انجام بشه.
برای شروع کار گیاهان مقاوم و غیر حساس مثل خانواده کریپتون کورین ها ، جاوا ها ، سیبی ، بیدی ( هیگروفیلیا ) گندمی ، شویدی استفاده کنید و بعد از طی شدن سیکل اولیه و برقراری تعادل تو تانک شروع به استفاده از گیاهان حساس بکنید.

در مورد گیاهان کف پوش عموم گیاهان رو می تونید استفاده کنید . فقط همیانتوس کوبایی یکم بد قلقه و احتمال داره تو بستر دستساز اذیتتون کنه. گندمی کوتوله ، چمن مویی ، چمن مویی کوتوله ، گلاسو ، همیانتوس معمولی می تونه گزینه های مناسبی باشند.

شاد و پیروز باشید
محمّد رازقی

اگر کسي تو را با تمام مهربانيت دوست نداشت
دلگير مباش که نه تو گناهکاري نه او
من عيسي نامي را ميشناسم که ده بيمار را در يک روز شفا داد و تنها يکي سپاسش گفت!
من خدايي ميشناسم كه ابر رحمتش به زمين و زمان باريده و يکي سپاسش مي گويد و هزاران نفر کفر !!!

تو به پاس زيبايي عشق ، عشق بورز و جاودانه باش
2 کاربر به دلیل این ارسال از md.razeghy سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, محسن رفیعی
15-07-2014, 08:48 PM
ارسال: #18
سلام دوستان عزیز من بسترم ada هست الان ایگیری کردم اب سیاه چی کارش کنم
باتشکر
1 کاربر به دلیل این ارسال از دانیال ح سپاسگزاری کرده است.
hossein856
15-07-2014, 11:44 PM
ارسال: #19
روی بسته نوشته چطور ابگیری کنی و الان باید چیکارش کنی
هر بستری با بستر دیگه فرق داره مراحل راه اندازیش لطفا روی بسته رو مطالعه کن قبل از انجام کار
2 کاربر به دلیل این ارسال از محسن رفیعی سپاسگزاری کرده اند.
hossein856, md.razeghy
28-05-2015, 11:13 PM
ارسال: #20
سلام دوستان میشه در مورد کود و بستر river tune یه نظری بدین؟ارزش خریدن داره؟تو شهر ما کود و بسترش دوتایی حدود 110 تومن در میان.همم که واسه اکواریوم من که 80 ×30 هستش کافیه؟حجم بسته هاشونم کود 5/8 لیتره و بسترم که 4 لیتر.کافیه؟
ارسال پاسخ